Parafia Maryi Królowej w Poznaniu

 
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Start arrow ŻYCIE PARAFII arrow Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia parafialne na 17 Niedzielę Zwykłą 27 lipca 2014 r. P. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
 Dzisiaj czcimy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszach świętych o (18:30) 9:30, 11:00, 12:15, 18:30 i 21:00 będziemy święcili samochody, rowery i motocykle. Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom, których wspomaga nasza parafia. W całej Europie propaguje się tę formę pomocy misjonarzom: z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, w niektórych krajach kierowcy składają ofiarę w wysokości jednego grosza od przejechanego w ciągu roku kilometra, w innych równowartość jednego przeciętnego tankowania benzyny. Ofiary te są pomocą dla misjonarzy na utrzymanie ich środków transportu. W naszej parafii nikomu nie wyznaczamy wysokości ofiary. Święcąc samochody prosimy o Bożą Opiekę dla kierowców i ich pasażerów, o uniknięcie wypadku czy kradzieży. Nie można tego poświęcenia traktować magicznie. Jest ono jeszcze zobowiązaniem do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Łamanie przepisów drogowych jest grzechem, który może być także grzechem ciężkim. Przy poświęceniu każdy otrzyma małą pamiątkę. 
Czytaj całość
 
Ogłoszenia parafialne na 16 Niedzielę Zwykłą 20 lipca 2014 r. P. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
 1. Nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele o godz. 20:30. Jutrznia w dni powszednie o godz.7:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że w lipcu nie ma w naszym kościele w niedziele Mszy świętej o godz. 17:00. W dni powszednie nie ma Mszy Świętych o godz. 7:00, jest rozdzielana Komunia Święta. W lipcu biuro parafialne będzie czynne tylko po popołudniu.
    
Czytaj całość
 

Inspiracje modlitewne

Radość chrześcijanina jest jak promień słońca, który świeci przez łzy, jak róża wyrosła z plamy krwi, esencja miłości przedestylowana przez ból. Dlatego jest radością jedyną, nadnaturalną i ma moc apostolską, niczym skrawek raju.

Chiara Lubich
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval