W tym tygodniu w liturgii w czwartek, 40 dni po Zmartwychwstaniu przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Polsce jest ona przeniesiona na przyszłą niedzielę. Msza Święta z uroczystości, w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w czwartek o 19:15. Chorał śpiewać będzie schola Liquescentes. Zapraszamy!

2. Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Jednocześnie możliwość modlitwy w ciszy przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 20:30. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian: starszych, młodych, dzieci, samotnych i całe rodziny. Chcemy jeszcze więcej kochać Maryję Matkę Bożą! Nieszpory w niedziele maja są o 20:10.

4. W piątek rozpoczyna się w Kościele nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W czwartek, w Katedrze o 16:00, Ksiądz Arcybiskup udzieli święceń kapłańskich 13 diakonom, między innymi ks. Tomaszowi Łukaszewskiemu. Módlmy się o nowe i święte powołania!

6. Nabożeństwa „białego tygodnia” dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej będą od poniedziałku do piątku o 17:30.

7. Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy na pogadankę pedagogiczną w środę o 18:30. Temat: Matki, córki, siostry – sedno powołania.

8. Przy naszej parafii działa wspólnota wolontariatu hospicyjnego, która podejmuje posługę wobec chorych na nowotwory w stanie terminalnym. Bardzo zapraszamy chętnych do włączenia się w służbę chorym. Potrzebę pomocy i nowych wolontariuszy prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub u ks. Proboszcza. Spotkanie wspólnoty w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

9. Grupy duszpasterskie:
- Spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek o 19:15
- duszpasterstwo akademickie w poniedziałek o 19:30
- Klub Seniora zaprasza w środę na 10:00
- Koło Misyjne zaprasza na Mszę Świętą w czwartek o 16:45 i spotkanie po niej
- Duszpasterstwo Młodych zaprasza w piątek po wieczornej Mszy Świętej

10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na atrakcyjne i tanie wyjazdy wakacyjne: Paradiso 2017 (cena 160 zł. za 5 dni), spływ kajakowy i do Taizé. Szczegóły na ulotce rozdawanej pod chórem. Organizujemy także wyjazd na Lednicę, w sobotę 3 czerwca. Zapisy i informacje u ks. wik. Marcina po Mszy Świętej.

11. Bóg zapłać za złożone przed tygodniem ofiary na nowe konfesjonały i remont organów naszego kościoła.