Pomóż kupić organy do naszej parfii! Szczegóły na końcu ogłoszeń.

Zapraszamy na nieszpory o godz.16:30. W piątek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bardzo zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą wieczorną o 18:30, po niej przejdziemy pod pomnik św. Michała Archanioła na wspólną modlitwę poświęcenia naszej parafii temu wielkiemu Świętemu.

2. Bardzo zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Nie powinno się łączyć spowiedzi z niedzielną Mszą Świętą.

3. Spotkania grup duszpasterskich:

- spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek o 19:15

- parafialny Klub Seniora zaprasza we wtorek na 10:00. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń

- Koło Misyjne zaprasza w czwartek o 17:00

- duszpasterstwo młodzieży naszej parafii zaprasza w piątek po Mszy Św. wieczornej

- ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę: młodszych o 9:00, seniorów o 19:30

- chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o 10:00

4. Ogłoszenia katechetyczne:

- rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 2 i 3 gimnazjalnych zapraszamy do kościoła na spotkania katechetyczne w poniedziałek o 19:30

- rodziców dzieci, które przygotowują się do wczesnej I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek na 19:30

- organizujemy katechezę uzupełniającą dla dorosłych, którzy nie byli u bierzmowania. Informacje i zapisy w biurze parafialnym

5.W sobotę 7 października organizowany jest w Polsce „Różaniec do granic”

– około miliona Polaków chce stanąć wzdłuż granic Polski i modlić się na różańcu za naszą ojczyznę i cały świat, o pokój i oddalenie zła. Z naszej parafii organizujemy autokar na wyjazd do Kostrzyna n. Odrą. Koszt od osoby 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

Zachęcamy także do wyjazdów indywidualnych. Z wejść do kościoła można zabrać ulotkę informacyjną. W przyszłą niedzielę kazania w czasie wszystkich Mszy Świętej będą poświęcone modlitwie różańcowej.

6. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalisza sanktuarium św. Józefa i Jasną Górę w sobotę i niedzielę 14/15.10. Informacje o kosztach na ulotce do odebrania pod chórem. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Informacja o organach do naszego kościoła.

Jak informowaliśmy Rada Ekonomiczna naszej parafii zdecydowała o zakupie bardzo dobrego instrumentu z Niemiec.

Zakup, sprowadzenie do Polski i montaż wyniesie ok. 310 tyś zł. W minionym tygodniu podpisaliśmy umowę z parafią ewangelicką z okolic Saarbrucken, która nam odsprzedaje instrument.

Zapłaciliśmy pierwszą ratę 132 000 zł. W pierwszych tygodniach października organy przywieziemy do Polski.

Będą montowane  w naszym kościele wiosną przyszłego roku. W październikowym numerze Maryjnej Wspólnoty przedstawimy parafianom dokładnie tę sprawę.

Ofiary można wpłacać na specjalne konto –  30 1020 4027 0000 1302 0970 9249.

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Montaż nowych konfesjonałów przesuwa się na koniec października.

PARAFIALNA   PIELGRZYMKA  14 – 15.10 do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i na Jasna Górę

Wyjazd z Poznania - sobota 14.10, godz. 7:30 z ulicy Przemysłowej

Kalisz – godz. 10:30 Msza Święta, okazja do indywidualnej modlitwy, zwiedzania Sanktuarium.

Wyjazd z Kalisza godz. 12:00. Postój w zajeździe Czarmuszka. Możliwość zjedzenia obiadu, względnie własnego posiłku.

Częstochowa – przyjazd około 15:30, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Pokoje do wyboru: cztero, trzy i dwuosobowe.

Godz. 16:30 Droga Krzyżowa na Wałach. Udział w Apelu o godz. 21:00. W niedzielę udział we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej o 11:00.

Wyjazd z Częstochowy – niedziela 15.10, godz. 14:00. Postój na kawę.

Przyjazd do Poznania około godz. 19:30.

Koszt od osoby: autobus i ubezpieczenie 60 zł, obiad 15 zł (Obiad – można z niego zrezygnować: pomidorowa, kotlet schabowy, surówka, ziemniaki, kawa lub herbata), koszt noclegu zależy od wyboru pokoju: 2 lub 3 lub 4 osobowego).