W mocy Bożego Ducha!

Chcę zaproponować tobie, całej twojej rodzinie, a także sąsia- dom czy przyjaciołom coś, co przemieni twoje i ich życie. Coś, co stanie się doświadczeniem mocy, jakiej Bóg chce nam udzielić w Duchu Świętym. Chcę zaproponować dziewięciodniowy czas modlitwy o dary Ducha Świętego i życie w Jego mocy.

pobierz w formacie pdf

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Siła Kościoła w Polsce wyrasta z trzech filarów: z czci wobec Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, z miłości do Maryi Matki Bożej, i z autentycznie przeżywanego sakramentu pokuty. Spowiedź święta, zwłaszcza przed uroczystościami Zmartwychwstania Pańskiego i Bożego Narodzenia, jest wciąż dla wielu katolików normą, której sumiennie przestrzegają. Ale są też „nikodemowe” spowiedzi, odbywane po wielu latach, połączone z szczerym nawróceniem. Ci, którzy zostali dobrze przygotowani w dzieciństwie do I spowiedzi i Komunii Świętej, mają do czego wrócić, nawet jeśli się w życiu zagubili i odeszli od praktyk religijnych.
To jest szczególny polski fenomen, którego nie można utracić i trzeba go wciąż ożywiać.

pobierz w formacie pdf

Wierzę w Syna Bożego

CO WIESZ O JEZUSIE, SYNU BOŻYM?
Wiedza nie oznacza jeszcze wiary. Jednak nasza wiara jest rozumna i jej istotną podbudową jest wiedza. Co wiesz o Jezusie Chrystusie? Przypomnij sobie.
CZY TY WIERZYSZ W SYNA BOŻEGO?
MODLITWY, KTÓRE MOGĄ UMOCNIĆ TWOJĄ WIARĘ

 

pobierz w formacie pdf

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

KK2008Chwała Ojcu i Synowi,
i Duchowi Świętemu:
ilekroć wypowiadamy te słowa,
stanowiące syntezę naszej wiary,
wielbimy jedynego i prawdziwego
Boga w trzech Osobach.
Zdumieni kontemplujemy
tę tajemnicę,
która całkowicie nas ogarnia.
Tajemnicę miłości;
tajemnicę niepojętej świętości.

 

pobierz w formacie pdf

Święty Paweł z Tarsu

KK2009Oto staje przed nami jedna z najbardziej niezwykłych postaci chrześcijaństwa, wielki świadek Chrystusa, w zupełnie wyjątkowy sposób wprowadzony przez Ducha Świętego w tajemnicę Boga-Człowieka, Jezusa z Nazaretu. Staje przed nami duchowy gigant, mistyk i pisarz, Apostoł Narodów – św. Paweł z Tarsu.

pobierz: 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem