KONTO BANKOWE:
Caritas Parafii Maryi Królowej:
60 1020 4027 0000 1902 0046 9650

Wpłaty udokumentowane mogą być podstawą ulg podatkowych.

SKARBONKA ŚW. ANTONIEGO:

Składając ofiarę do skarbonki św. Antoniego wspierasz:
* Dzieło pomocy w zakupie żywności rodzinom wielodzietnym i w trudnej sytuacji.
* Dzieci z przedszkola, których rodzin nie stać na złożenie miesięcznej ofiary.

Zbiórki darów na święta:

Artykuły spożywcze, środki czystości, ubrania - zbieramy w ogłaszanych na mszach św. terminach w Domu Parafialnym na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

Parafialne półkolonie letnie i zimowe:

Co roku, w czasie letnich wakacji i ferii zimowych około stu dzieci codziennie korzysta nieodpłatnie z półkolonii parafialnych, spędzając czas na wycieczkach, grach i zabawach w parkach, na pływalni, pod fachową opieką wychowawców. Wspierając to dzieło pomagasz najuboższym rodzinom w zapewnieniu godnego odpoczynku swoim pociechom.

Dyżury Caritas:

środy 16.00 - 18.00
parter domu parafialnego

PUNKT WYDAWANIA I PRZYJMOWANIA UBRAŃ:

Zlikwidowany ze względu nadmiaru ubrań i braku chętnych do ich odbierania

UWAGA! ZAMIAST PAŃSTWU MOŻESZ DAĆ SWÓJ PODATEK CARITAS!!!

Od 1 stycznia 2004 roku każdy ma prawo do przekazania 1 procentu swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Taką organizacją jest m.in. Caritas Poznańska, która zgodnie ze swoją misją, przeznacza te ofiary na rzecz potrzebujących i biednych. Aby skorzystać z tego uprawnienia, należy wykonać następujące czynności:
1. Obliczyć swój podatek należny urzędowi skarbowemu.
2. W rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36 lub PIT-37 za dany rok od kwoty należnego podatku należy odjąć 1 procent i wpisać obliczoną kwotę w poz. 181 w PIT-36 lub w poz. 111 w PIT-37. W ten sposób płacimy podatek o 1 procent niższy.
3. Następnie udajemy się do banku i 1 procent swojego podatku wpłacamy na konto Caritas Wielkopolskiej z dopiskiem "Wpłata 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego". Musimy tego dokonać zanim złożymy PIT.
4. Potwierdzenie wpłaty, zawierające imię i nazwisko oraz adres wpłacającego, kwotę dokonanej wpłaty, nazwę organizacji pożytku publicznego Caritas Poznańska, na rzecz której dokonana została wpłata, należy zachować przez okres 5 lat. Osoby starsze pobierające emeryturę lub rentę mogą również dokonać wpłaty 1 procentu, ale rozliczają się same, nie przez ZUS. Warto dodać, że w celu właściwego rozliczenia przejętych funduszy, ksiądz arcybiskup powołał Zakład Charytatywno-Opiekuńczy "Caritas Poznańska". Oto adres i konto, na które należy wpłacić pieniądze:

Zakład Charytatywno-Opiekuńczy "Caritas Poznańska"
Ostrów Tumski 2 61-109 Poznań
PKO BP. S.A. 28 1020 4027 0000 1402 0346 0011

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem