KONTO BANKOWE:
Caritas Parafii Maryi Królowej:
60 1020 4027 0000 1902 0046 9650

Wpłaty udokumentowane mogą być podstawą ulg podatkowych.

SKARBONKA ŚW. ANTONIEGO:

Składając ofiarę do skarbonki św. Antoniego wspierasz:
* Dzieło pomocy w zakupie żywności rodzinom wielodzietnym i w trudnej sytuacji.
* Dzieci z przedszkola, których rodzin nie stać na złożenie miesięcznej ofiary.

Zbiórki darów na święta:

Artykuły spożywcze, środki czystości, ubrania - zbieramy w ogłaszanych na mszach św. terminach w Domu Parafialnym na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

Parafialne półkolonie letnie i zimowe:

Co roku, w czasie letnich wakacji i ferii zimowych około stu dzieci codziennie korzysta nieodpłatnie z półkolonii parafialnych, spędzając czas na wycieczkach, grach i zabawach w parkach, na pływalni, pod fachową opieką wychowawców. Wspierając to dzieło pomagasz najuboższym rodzinom w zapewnieniu godnego odpoczynku swoim pociechom.

Dyżury Caritas:

środy 16.00 - 18.00
parter domu parafialnego

PUNKT WYDAWANIA I PRZYJMOWANIA UBRAŃ:

Zlikwidowany ze względu nadmiaru ubrań i braku chętnych do ich odbierania

UWAGA! ZAMIAST PAŃSTWU MOŻESZ DAĆ SWÓJ PODATEK CARITAS!!!

Każdy ma prawo do przekazania 1,5 procent swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Taką organizacją jest m.in. Caritas Poznańska, która zgodnie ze swoją misją, przeznacza te ofiary na rzecz potrzebujących i biednych. Aby skorzystać z tego uprawnienia, należy wykonać następujące czynności:
1. Obliczyć swój podatek należny urzędowi skarbowemu.
2. W rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36 lub PIT-37 za dany rok od kwoty należnego podatku należy odjąć 1 procent i wpisać obliczoną kwotę w poz. 181 w PIT-36 lub w poz. 111 w PIT-37. W ten sposób płacimy podatek o 1 procent niższy.
3. Następnie udajemy się do banku i 1 procent swojego podatku wpłacamy na konto Caritas Wielkopolskiej z dopiskiem "Wpłata 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego". Musimy tego dokonać zanim złożymy PIT.
4. Potwierdzenie wpłaty, zawierające imię i nazwisko oraz adres wpłacającego, kwotę dokonanej wpłaty, nazwę organizacji pożytku publicznego Caritas Poznańska, na rzecz której dokonana została wpłata, należy zachować przez okres 5 lat. Osoby starsze pobierające emeryturę lub rentę mogą również dokonać wpłaty 1 procentu, ale rozliczają się same, nie przez ZUS. Warto dodać, że w celu właściwego rozliczenia przejętych funduszy, ksiądz arcybiskup powołał Zakład Charytatywno-Opiekuńczy "Caritas Poznańska". Oto adres i konto, na które należy wpłacić pieniądze:

Zakład Charytatywno-Opiekuńczy "Caritas Poznańska"
Ostrów Tumski 2 61-109 Poznań
PKO BP. S.A. 28 1020 4027 0000 1402 0346 0011

caritas parafialne jak pomoc

Sprawozdania i podsumowanie działalności znajdziesz tutaj: