Grupy duszpasterskie

parafii Maryi Królowej w Poznaniu

Zdjęcie ze spotkania Taize w Poznaniu

"W głębi człowieka tkwi tęsknota za obecnością, nieme pragnienie komunii. Obyśmy nigdy nie zapomnieli, że to proste pragnienie Boga już jest początkiem wiary."

Wiele osób chce śledzić krótkie fragmenty z Pisma Świętego, czytane podczas modlitwy południowej w Taizé. Tekst biblijny na każdy miesiąc, wraz z krótkim komentarzem do refleksji może być sposobem na szukanie Boga w codzienności. Artykuły mówiące o fundamentalnych sprawach wiary: krzyż, cierpienie niewinnych, miłość nieprzyjaciół, nadzieja chrześcijańska…

"Jak możemy kontynuować wspólną modlitwę?" Ludzie często zadają to pytanie pod koniec tygodnia spędzonego w Taizé lub po tym jak uczestniczyli w spotkaniu Taizé w innym miejscu. Znajdziecie tu kilka ważniejszych elementów, odnoszących się do przygotowania czasu wspólnej modlitwy o charakterze medytacyjnym.

Brat Roger mówił wiele razy jak ważną rolę pełniła od samego początku muzyka i śpiew w Taizé. Znajdziecie tu też strony o śpiewie medytacyjnym i nauce śpiewów w sposób, w jaki powinny być wykonywane. Jest także przykładowa “modlitwa ze śpiewami z Taizé”; strony mówiące o wartości ciszy, o tym, jak zaaranżować miejsce modlitwy, o użyciu ikon w adoracji; pliki dźwiękowe, RealAudio i wiele, wiele innych.

więcej o modlitwie Taize przeczytaj tutaj: http://www.taize.fr/pl

Grupy duszpasterskie przegląd

  • Domyślnie
  • Tytuł
  • Data
  • Losowo

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem