Ogłoszenia parafialne 17 marca 2024 r. P.

W najbliższy piątek odprawimy Drogę Krzyżową na ulicach naszej parafii. Po Mszy Świętej o 18:30 przejdziemy: Przemysłową, św. Czesława i Wierzbięcicami do kościoła. Będzie to wyznanie naszej wiary i zarazem modlitwa za tych, którzy dopuszczają się publicznych bluźnierstw. Zapraszamy do udziału, weźmy ze sobą świece i lampiony. W związku z tym, w piątek w kościele będzie tylko Droga Krzyżowa dla małych dzieci o 10:00 i dla starszych o 11:30. Kto może niech przyjdzie na 19:00. Gorzkie Żale dzisiaj o 16:00.
2. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, przybranego ojca Jezusa, męża Maryi, patrona Kościoła, wzoru mężczyzn. Mężczyzn zapraszamy zwłaszcza na Msza Świętą o 18:30. Dzisiaj, po Mszy Świętej zaśpiewamy pieśń ku czci św. Józefa.
3. Zachęcamy do włączania się w nowennę modlitwy za Ojczyznę. Modlitwy odmawiamy po każdej Mszy Świętej, indywidualnie w naszych domach o 21:20.
4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19:00 do 21:00. Modlimy się o pokój, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.
5. Najlepsza okazja do sakramentu pokuty jest w najbliższą sobotę od 17:00 do 18:00. W Wielki Wtorek będzie w naszym kościele całodniowa spowiedź. Już dzisiaj zachęcamy, by dobrze się do niej przygotować i właśnie wtedy do niej przystąpić.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. W czasie każdej Mszy Świętej święcenie palemek. Palemki będzie można otrzymać przed kościołem. Przed Mszą Świętą o 11:00 procesja z palmami spod gmachu Politechniki. Początek o 10:45.
7. Już dzisiaj zapraszamy na katechezę o liturgii Triduum Paschalnego – będzie ona w poniedziałek 25 marca, po wieczornej Mszy Świętej.
8. W środę, trzecią w miesiącu, o 18:30 zbiorowa Msza Święta w intencjach żyjących. Intencje prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
9. Caritas parafialna organizuje w przyszłą niedzielę zbiórkę żywności i środków czystości dla najuboższych parafian. Dary będzie można składać w domu parafialnym w sobotę od 18:00 do 18:30 i w niedzielę od 9:00 do 18:00. Tych, którzy potrzebują pomocy zapraszamy na dyżur Caritas Parafialnej w najbliższą środę od 16:00.
10. Grupy duszpasterskie: Klub Seniora w środę o 10:00; Koło Misyjne w czwartek o 17:00; Oaza Dzieci Bożych w czwartek o 17:30.
11. Przy naszej parafii działa przedszkole katolickie. Gwarantujemy wysoki pozom nauczania i wychowania ogólnego oraz chrześcijańskiego. To jest szczególnie ważne w czasie podważania zdrowych zasad życia rodzinnego i wiary. Prowadzimy zapisy dzieci na przyszły rok szkolny. Informacje na plakatach i stronie internetowej
przedszkola.
12. Ofiary na urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do skarbonek: przy zakrystii, pod chórem i na filarze po prawej stronie kościoła. Dziękujemy tym, którzy złożyli już wielkopostną daninę parafialną. Danina jest naszym obowiązkiem, prosimy o jego spełnienie.