Ogłoszenia parafialne 26 maja 2023 r. P.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Parafialna procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 15:00, a więc około 15:40, i w tym roku przejdzie z kościoła ulicami: 28 Czerwca, Sikorskiego, Czarnieckiego, Roboczą, Spychalskiego, Przemysłową do Parku przy Politechnice. Prosimy wszystkich Parafian o udział w procesji. Jakże to ważne, byśmy byli świadkami Chrystusa wobec otaczającego nas świata. Prosimy o udekorowanie okien i balkonów. Pozostałe Msze Święte w naszym kościele: w środę o 18:30, w czwartek o 7:30 (w dawnym rycie), 9:30, 11:00, 18:30 i 21:00.
Uwaga! Nie będzie Mszy Świętej o 12:15. Od 19:30 adoracja, o 20:10 nieszpory i majowe.
2. Panów, którzy mogliby pomóc w czwartek przy stawianiu i demontażu ołtarzy, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
3. Dziewczynki, zapraszamy do sypania kwiatków. Próba dla nich w środę o 18:00.
Właścicieli ogrodów prosimy o przyniesienie w czwartek przed południem kwiatków dla dziewczynek do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
4. Centralna procesja naszego miasta wyruszy z kościoła Bożego Ciała po Mszy Świętej o 10:00.
5. W najbliższy piątek, 31 maja – święto patronalne naszej parafii – Odpust Maryi Królowej. Wieczorną Mszę Świętą odprawi ks. dr Jacek Połowianiuk. Bezpośrednio po niej ostatnie nabożeństwo majowe. Od 17.40 chór parafialny będzie śpiewał Akatyst ku czci Maryi Matki Bożej. Wszystkich bardzo zapraszamy do udziału.
6. Nieszpory dzisiaj o 20:10. Nabożeństwa majowe do czwartku o 20:30.
7. Dzisiaj o 14:00 z pl. Mickiewicza wyruszy Marsz dla życia. Na jego zakończenie przy Katedrze festyn rodzinny. Usilnie prosimy wszystkich parafian do udziału. Stańmy w obronie życia nienarodzonych.
8. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze do sakramentów nie przystąpili, bardzo prosimy, by się nawrócili i nie lekceważyli daru Miłosierdzia Bożego odkładając pokutę na później. Najlepsza okazja do spowiedzi świętej jest w naszym kościele w najbliższą sobotę od 11:00 do 12:00 i od 17:00 do 18:00. Dodatkowa spowiedź także w środę od 17:00 do 18:30.
9. W sobotę, pierwszą w miesiącu o 11:30 nabożeństwo różańcowe, o 12:00 Msza Święta z medytacją różańcową, po niej procesja eucharystyczna.
10. Grupy duszpasterskie: - Oaza Dorosłych jutro o 19:00; Krąg Biblijny we wtorek o 19:00; - Klub Seniora zaprasza w środę o 10:00; - Koło Misyjne w środę o 17:00; - Żywy Różaniec w sobotę po Mszy Świętej o 12:00.
11. Organizujemy wyjazd młodzieży na czuwanie modlitewne na Lednicy. Będzie ono z soboty 1 na niedzielę 2 czerwca. Zapisy i informacje u ks. Tadeusza.
12. Bóg zapłać za ofiary. Podjęliśmy malowanie salek, korytarzy i klatki schodowej w domu parafialnym. Koszt tej inwestycji 20 tyś. zł.
13. W czasie wakacji letnich zorganizujemy zajęcia letnie dla dzieci szkolnych. Więcej informacji w przyszłe niedziele.
14. Do nabycia: Idziemy – cena 4 zł., Mały Przewodnik Katolicki.