Uwaga, mobilizacja adwentowa! Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach Świętych roratnich. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o 6:05. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu śpiewamy od 5:45.

Nabożeństwo roratnie dla dzieci, które nie mogą przyjść do kościoła rano będą od poniedziałku do piątku o 17:30. Dodatkowe roraty dla młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałki o 19:30.

2. W każdą niedzielę zapraszamy na uroczyste nieszpory o 16:30.

3. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze Święte 8.12 będą o 6:05, 8:00, 12:00, 17:30 dla dzieci, o 18:30 i 19:30 w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego tzw. „trydencka”. Nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej, ale bardzo zachęcamy wszystkich, by przyszli do kościoła. Msza Święta o 18:30 będzie odprawiona w intencji wspólnoty różańca rodziców za dzieci. Zachęcamy do przystąpienia do tej wspólnoty. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez osobiście odprawianą nowennę, odmawiając dodatkową wybraną przez siebie modlitwę do Matki Bożej. W tym roku módlmy się zwłaszcza za dzieci, szczególnie za przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież przed bierzmowaniem i ich rodziców.
4. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy na
katechezę z ks. Proboszczem w środę o 8:30 lub o 19:30. W sobotę dla dzieci komunijnych i ich rodziców Msza Święta o godz. 16:00.
5. Spotkania duszpasterskie: - duszpasterstwo akademickie jutro o 19:30; - Krąg Biblijny w adwencie we wtorki o 19:00; - Klub Seniora ma spotkanie w środę o 10:00;
- w sobotę w naszym kościele dekanalny dzień skupienia dla ministrantów – początek o godz. 10:00, o 12:00 Msza Święta, zapraszamy na nią także rodziców ministrantów
6. Wczoraj roznosiliśmy opłatki po domach naszych parafian. Serdeczne Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać młodzieży, która roznosiła opłatki. Opłatki można otrzymywać od poniedziałku w biurze parafialnym w godzinach urzędowania i w każdą niedzielę Adwentu po Mszach Świętych. Rozprowadzamy także wigilijne świece Caritas – cena 6 i 12 zł.
7. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu składaka ze wszystkich Mszy Świętych będzie na nowe organy do naszego kościoła. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Bóg zapłać za składane w naszym kościele i wpłacane na konto bankowe ofiary na utrzymanie parafii i dzieło nowych organów. Za tydzień także w całej Polsce dodatkowa składka do puszek na misyjny fundusz pomocy Kościołowi na wschodzie.
8. Ogłoszenie Caritas: jesteśmy zmuszeni zlikwidować punkt przyjmowania i wydawania używanej odzieży. Otrzymujemy bardzo dużo takich darów, magazyn jest przepełniony, nie ma chętnych do odbioru. Prosimy nie przynosić używanej odzieży.
9. Parafialne duszpasterstwo młodzieży organizuje zabawę sylwestrową. Koszt 10 zł od osoby. Zapisy i informacje u ks. wik. Marcina.