Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Wtedy także okazja do modlitwy w ciszy przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

2. Zapraszamy na nieszpory o godz. 16:30 dzisiaj i w kolejne niedziele.

3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada światowy dzień chorych. Bardzo zachęcamy parafian do uczynków miłosierdzia względem chorych: do odwiedzin, konkretnej pomocy, napisania listu, telefonu, modlitwy.
W naszym kościele w najbliższą sobotę, o 12:00 Msza Święta w intencji chorych połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć ci, którzy ukończyli 70 rok życia lub są bardzo poważnie chorzy. Nie powinno się przyjmować tego sakramentu bez poważnej choroby. Zachęcamy by ułatwić starszym i chorym dojazd do kościoła. Dla uczczenia Matki Bożej z Lourdes zaśpiewamy dzisiaj po Mszy Świętej pieśń Po górach, dolinach.

4. Caritas parafialna organizuje atrakcyjne półkolonie dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Zapisy dzisiaj po Mszy Świętej o 11:00, a także w świetlicy parafialnej od poniedziałku do piątku od 17:30 do 18:00. Nie ma opłat za udział w półkoloniach, dzieło to można wesprzeć ofiarami składanymi do skarbony św. Antoniego.

5. Spotkania grup duszpasterskich:
- Zainteresowanych pogłębionym czytaniem Pisma Świętego zapraszamy na krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej
- parafialne duszpasterstwo akademickie zaprasza studentów w poniedziałek na 19:30
- Klub Seniora zaprasza w środę na godz. 10:00
- kandydatów do bierzmowania z klas 2 i 3 gimnazjalnych zapraszamy w sobotę na wspólną modlitwę i katechezy od 10:00 do ok. 13:30

6. Organizujemy kurs przedmałżeński. Rozpocznie się w środę 7 marca. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Zakończyliśmy kolędę – udało się nam nią objąć całą parafię. Jeszcze raz dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Zachęcamy do lektury książeczki Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym!

8. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu składka ze Mszy Świętych będzie przeznaczona na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i na nowe organy.

9. Jak już informowaliśmy nasze organy zakupiła parafia z Sobotni Wielkiej z południa Polski. Ich rozbiórka rozpocznie się od poniedziałku i potrwa ok. dwa tygodnie. Prace przy budowie nowych organów rozpoczną się w marcu i potrwają trzy i pół miesiąca. W tym czasie będziemy używali wypożyczonych organów elektrycznych. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na nowe organy: w kościele, w czasie kolędy i wpłacane na konto bankowe. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom.