Przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na nieszpory o 20:30. Dzisiaj po raz ostatni raz odprawimy Msze Świętą o godz. 17.00 – w lipcu tych mszy nie będzie.

2 .Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Zapraszamy.

3. W tym tygodniu w liturgii:

- jutro święto Matki Bożej Róży duchownej z Gostynia

- w piątek przypada uroczystość męczeństwa św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów Miasta Poznania. W naszym kościele Msze Święte będą o 7:00, 8:00, 12:00 i o 18:30. Składka ze Mszy Świętych będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”. Uroczystość ta znosi piątkowy post od mięsa.

W katedrze poznańskiej odpust. W środę uroczyste nieszpory o 19:00. W samą uroczystość Mszę Świętą o 10:00 odprawi biskup Magdeburga Gerhard Feige. Zapraszamy do udziału

- nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej

4. Jutro rozpoczynają się półkolonie w naszej parafii dla dzieci ze szkół podstawowych. Zapisy na kolejne turnusy można dokonywać od poniedziałku do piątku po zakończeniu zajęć dla dzieci w świetlicy. Zajęcia są dla uczestników bezpłatne. Możne to dzieło wesprzeć składając ofiary do skarbony św. Antoniego. Dziękujemy sponsorom, Radzie Osiedla Wilda i Caritas.

5. Parafialny Klub Seniora informuje, że w czasie wakacyjnym spotkań nie będzie.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe.

7. Zaczęły się wakacje:

- wyjeżdżających na urlop prosimy by nie zapominali o Panu Bogu, o godności chrześcijańskiej i niedzielnej Mszy Świętej. W Internecie można znaleźć informacje o niedzielnych Mszach Świętych w całej Polsce i wielu krajach poza jej granicami

- zachęcamy Parafian starszych i młodszych do udziału w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 6 do 15.07. Szczegółowe informacje na plakatach

- Informujemy, że wyjazd grupy naszych ministrantów do Szczyrku odbędzie się w dniach 20 – 25 sierpnia.

8. Do nabycia: Idziemy – cena 2 zł., Przewodnik Katolicki.