Zapraszamy na nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele sierpnia na godz. 20:30. Jutrznia w dni powszednie o godz. 7:30. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze Święte o godz. 17:00 w języku łacińskim, w dawnym rycie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:
- spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 17:00 do 18:30; Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali spowiedzi świętej dzieci i młodzieży, także jeżeli wyjadą poza naszą parafię! Jak wielkim dobrem jest spowiedź pierwszopiątkowa! Zachęcamy parafian, do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele także w każdą sobotę od 17:00 do 18:00.
- Msza Święta w intencji kapłanów i nowych powołań w czwartek o godz.18:30,
po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00
- Msza Święta pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży w piątek o 18:30
- Godzina Miłosierdzia Bożego w piątek o 15:00
- spotkanie Żywego Różańca w sobotę o 12:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańca rodziców za dzieci, która następuje w środę, 1 sierpnia

3. W sobotę przypada pierwsza sobota sierpnia. Bardzo zachęcamy parafian do włączenia się w nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. O 11:30 w naszym kościele nabożeństwo różańcowe, o 12:00 Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Będziemy się modlili za naszą Ojczyznę.

4. W tym tygodniu w liturgii:
- we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
- w środę wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego
- w sobotę wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów.

5. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do całkowitej abstynencji, albo chociażby ograniczenia spożywania napojów alkoholowych, jako wyrazu troski o trzeźwość naszego narodu i pokuty za grzechy pijaństwa. Chrystus umierając na krzyżu odmówił przyjęcia octu – alkoholu, umierając wołał: Pragnę! Niech ten przykład będzie nam natchnieniem do abstynencji.

6. Biuro parafialne będzie czynne od środy, jak zawsze – w godzinach od 9:00 do 11:00 i od 16:00 do 18:00.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej parafii składane w kościele i wpłacane na konto bankowe.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 18:30 w naszym kościele koncert muzyki organowej J.S.Bacha i F.Mendelsona w wykonaniu p. Michała Wachowiaka. Zapraszamy!

Program:
Dietrich Buxtehude - Toccata F-dur
J.S.Bach - Aria
J.S.Bach/J.Ernst - Koncert G-dur J.S.Bach - Chorał: Jesus Christus unser Heiland
J.Alain - Wariacje n.t. Lucis Creator
M.Dupre - 4 opracowania n.t. Ave Maris Stella