W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą o 7:00, 8:00, 10:00 dla matek z małymi dziećmi, 12:00, 17:00, 18:30 i 21:00.  W tym dniu rozpoczniemy też nasze parafialne rekolekcje, które do przyszłej niedzieli poprowadzi o. Piotr Idziak z zakonu jezuitów. Módlmy się o ich owocny przebieg.

Nauki rekolekcyjne: czwartek, piątek, 7 i 8 marca  w czasie Mszy świętych o 12:00 i 18:30, sobota, 9 marca w czasie Mszy świętej o 12:00, niedziela, 10 marca w czasie każdej Mszy świętej

2. Wielki Post to czas umartwienia. W Środę Popielcową obowiązuje post od mięsa wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze posiłki, obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 60. W całym wielkim poście katolicy nie biorą udziału w zabawach tanecznych. Od tych postów nie ma żadnej dyspensy.

3. Wielki Post, to czas gorliwszej modlitwy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: – Drogi Krzyżowe w tym tygodniu piątek: dla ogółu parafian o 11:30 i o 18:00; dla dzieci z przedszkoli o 10:00; ze szkół podstawowych o 17:00; – Gorzkie Żale w kolejne niedziele o 16:00 i 19:20. Kazania pasyjne będzie głosił ks. diakon Amadeusz.

4 Wielki Post, to czas gorliwszej praktyki uczynków miłosierdzia. W Środę Pielcową po Mszach Świętych składka do puszek na Archidiecezjalną Caritas.

5 .Dzisiaj po Mszy Świętej o 11:00, błogosławieństwo dla dzieci, które kończą pierwszy rok życia. Nieszpory o 16:30. Jutro święto św. Kazimierza. Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00.

6. Studentów zapraszamy jutro na 19:30. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w środę 27 marca. Zapisy w biurze parafialnym. Organizujemy katechezę dla dorosłych, którzy nie byli bierzmowani. Zapisy w biurze.

7. Ksiądz Proboszcz przygotował list do Parafian na Wielki Post. Do części domów został już dostarczony – proszę sprawdzić w skrzynkach na listy. Kto chciałby zabrać koperty z listem do swojego domu czy sąsiedztwa proszony jest o podejście po Mszy Świętej do biura parafialnego. Ufamy, że list dotrze do wszystkich parafian do Środy Popielcowej. Ci z obecnych na tej Mszy Świętej, którzy nie mieszkają na terenie naszej parafii, mogą odebrać kopertę z listem pod chórem.

8. Przedszkole św. Aniołów Stróżów rozpoczyna zapisy na przyszły rok szkolny. W przyszłą sobotę od 10:00 do 13:00 dzień otwarty w naszym przedszkolu. Zapraszamy.

10. Dzisiaj o 19:20, w naszym kościele, koncert muzyki organowej w wykonaniu naszego organisty Michała Wachowiaka. W programie muzyka Jana Sebastiana Bacha i Cezara Franca. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej.

11. W najbliższy czwartek, 7 marca o godz. 18:30 wyrusza z Poznańskiej Fary Droga Krzyżowa, która przejdzie pod Poznańskie Krzyże, na Placu Mickiewicza. Poprzedzi ją Msza Święta o 18:00 we Farze. Nasza Parafia została zaproszona do dźwigania krzyża od 2 do 3 stacji. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.