Dzisiaj kończymy parafialne rekolekcje wielkopostne. Z całego serca dziękujemy o. Piotrowi Idziakowi za głoszone nauki, za świadectwo wiary i gorliwość kapłańską.

Wszystkie nauki rekolekcyjne są do odsłuchania na stronie internetowej naszej parafii. 

2. Bardzo zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o 16:00 i o 19:20 dla młodzieży. Droga Krzyżowa
w piątek: dla ogółu parafian o 8:30 i 18:00; dla małych dzieci o 10:00; dla dzieci szkół podstawowych o 17:00; dla młodzieży o 19:30. Rozważanie Męki Chrystusa prowadzi do nawrócenia, napełnia nas miłością do Boga i bliźniego. Każdorazowy udział  w nabożeństwach pasyjnych daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. 

3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach o czterech prawach życia duchowego. Nauki będzie głosił ks. wik. Marcin w czasie Mszy Świętych
o 11:00 i 18:30, od przyszłej do piątej niedzieli wielkiego postu. 

4. W czwartek, 21 marca, 49 młodych przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania. Młodzież jest szczególnie atakowana różnymi pokusami, złem, nieczystością, niewiarą. Pomóżmy im naszą modlitwą, by otworzyli serca na działanie Ducha Świętego, Ducha Jezusa Chrystusa. Prosimy wszystkich parafian
o odprawienie nowenny – dziewięciu dni modlitwy za młodzież bierzmowaną i za wszystkich młodych, zwłaszcza pogubionych duchowo z naszej parafii. Nowenna rozpocznie się we wtorek. Polega na osobistej modlitwie i umartwieniu. Pomocą w tej nowennie może być tekst modlitw do Ducha Świętego z tegorocznej książeczki kolędowej. Jej tekst jest dostępny na parafialnej stronie internetowej. 

5. Spotkania katechetyczne dla rodziców:

- rodziców młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania zapraszamy do kościoła jutro, w poniedziałek na 19:30 

- rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej zapraszamy na katechezę z ks. Proboszczem w środę o 8:30 lub o 19:30. W sobotę o 15:30 Msza Święta dla dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego

Obecność rodziców młodzieży bierzmowanej i dzieci komunijnych konieczna. 

6. Spotkania grup duszpasterskich: - jutro, w poniedziałek krąg biblijny o 19:15; studenci o 19:30; - oaza dorosłych we wtorek o 19:30; - Klub Seniora w środę o 10:00; - zbiórki ministrantów w sobotę o 9.00.

7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w środę 27 marca. Zapisy w biurze parafialnym

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje parafialne, także wpłacane na konto bankowe. Bóg zapłać tym, którzy złożyli wielkopostną daninę diecezjalną. W przyszłą niedzielę w całej Polsce składka do puszek na dzieła misyjne. 

9. Parafialne przedszkole św. Aniołów Stróżów prowadzi zapisy na przyszły rok szkolny. Informacje na plakatach, na stronie internetowej i w przedszkolu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem