Dzisiaj: - o godz. 10:45 procesja z palmami sprzed gmachu Politechniki; - o godz. 16:00 i o 19:30 ostatnie uroczyste Gorzkie Żale, zachęcamy do udziału zwłaszcza tych, którzy w tym roku w nich jeszcze nie uczestniczyli; - Caritas Parafialna organizuje zbiórkę żywności w domu parafialnym do godz. 16:00

2. Dzisiaj o 18:30 rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje dla młodzieży akademickiej, głosi je o. Jordan Piotr Śliwiński, franciszkanin-kapucyn. Nauki jutro
i we wtorek o godz. 20:00. Zachęcamy do udziału studentów, młodzież pracującą
i parafian, którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych!

3 .W Wielki Wtorek w naszym kościele całodzienna spowiedź święta z udziałem zaproszonych kapłanów. Spowiadać będziemy bez przerwy od 6:30 do 21:00. Bardzo prosimy wszystkich parafian, by właśnie w tym dniu przystąpili do sakramentu pokuty
i nie odkładali spowiedzi świętej na ostanie dni Wielkiego Tygodnia, kiedy nie będziemy mogli sprawnie obsłużyć penitentów. Prosimy także niepracujących, dzieci i młodzież, by skorzystali ze spowiedzi świętej rano i w południe. Prosimy o modlitwę zwłaszcza chorych w intencji dobrego przeżycia spowiedzi świętej przez jak największą liczbę parafian.

4. Przed nami najważniejsze dni całego roku liturgicznego – Święte Triduum Paschalne. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w liturgii która poprowadzi nas przez Wieczernik, Ogrójec, Mękę i Śmierć Chrystusa do Zmartwychwstania. Zapraszamy:

- w Wielki Czwartek na jutrznię o 8:00 i na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej na 18:30. Młodzież zapraszamy na adorację o 22:00

- w Wielki Piątek o 8:00 jutrznia. Droga Krzyżowa i początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 14:00; o 15:00 liturgia w dawnym rycie, w języku łacińskim,  o 18:30 Liturgia Męki Pańskiej

- w Wielką Sobotę o 8:00 jutrznia, święcenie potraw od 10:00 do 17:00 co pół godziny

- uroczysta Msza Wigilii Paschalnej w noc Zmartwychwstania z soboty na niedzielę o 21:00. Po Mszy Świętej, w nocy Procesja Rezurekcyjna wokół Rynku Wildeckiego

- zbiórka dla ministrantów w czwartek o 8:30, w piątek i sobotę o 9:00

5. Wielki Piątek obowiązuje post od mięsa wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia,  a post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 a nie przekroczyli 60 roku życia. Od tych postów nie ma żadnej dyspensy. Zachęcamy, by w Wielką Sobotę dobrowolnie zachować post od mięsa.

6. W I i II Święto wszystkie Msze Święte tak, jak w każdą niedzielę.

7. W Wielki Czwartek o godz. 17:00 i w Niedzielę Zmartwychwstania w czasie Mszy Świętej o godz. 12:15 uroczystość wczesnej Pierwszej Komunii Świętej. Wiernych nie związanych z tą uroczystością prosimy o przyjście do kościoła na inne Msze Święte.

8. Organizujemy parafialną wycieczkę 1 maja dla rodzin z dziećmi – spływ kajakowy rzeką Wełną i ognisko. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj u ks. wik. Marcina.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne. Bardzo dziękujemy tym, którzy złożyli wielkopostną daninę diecezjalną w kościele lub przez wpłatę na konto parafialne. Uczyniło to do piątku 675 rodzin. Ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego można składać do skarbonek przy wyjściu z kościoła.