Trwa maryjny miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie do czwartku o 20:30.

W piątek 31 maja w naszej parafii odpust Maryi Królowej, w Kościele Powszechnym jest to święto Nawiedzenia NMP. O godz. 18:30 uroczystą Mszę Świętą i po niej ostatnie nabożeństwo majowe, odprawi ks. Waldemar Hanas, dyrektor ekonomiczny naszej archidiecezji, przez wiele lat zamieszkiwał przy naszym kościele. Bardzo proszę wszystkich parafian o udział w tej Mszy Świętej. Chciejmy w ten sposób wyrazić naszą miłość i wdzięczność wobec Maryi i prosić za Jej wstawiennictwem o nawrócenie i duchowy rozwój naszej parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii:

- w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszej archidiecezji

- w czwartek, 40 dni po Zmartwychwstaniu przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Polsce jest ona przeniesiona na przyszłą niedzielę. Msza Święta
 z uroczystości, w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w czwartek o 19:15. Zapraszamy!

- w piątek rozpoczyna się w Kościele nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

- w sobotę, pierwszą w miesiącu o 11:30 nabożeństwo różańcowe. Okazja do sakramentu pokuty od 11:00 do 12:00 i od 17:00 do 18:00

3. Spotkania grup duszpasterskich:

- studentów zapraszamy jutro na 19:30; - Klub Seniora zaprasza w środę na 10:00 na modlitwę przy figurze Maryi Niepokalanej w Parku Szpitala Ortopedycznego; - Oaza dla dorosłych zaprasza na celebrację liturgii Słowa we wtorek o 19:30. Oaza dla młodzieży w czwartek o 19:30; - Żywy Różaniec w sobotę po Mszy Świętej o 12:00; - Koło Misyjne zaprasza na Mszę Świętą i spotkanie w czwartek o 17:00; - Kurs przedmałżeński rozpocznie się w środę 29 maja. Zapisy w biurze

4. W sobotę, w Katedrze Poznańskiej siedmiu diakonów otrzyma święcenia kapłańskie, pośród nich diakon Amadeusz. Ministranci o 9:20, razem z ks. wik. Marcinem udają się na tę uroczystość. Ks. Amadeusz odprawi w naszym kościele Msze Święte 9 czerwca.

5. Ks. wik. Sławomir z okazji 9 rocznicy święceń odprawi jutro, razem z kolegami swojego rocznika Mszę Świętą o 18:30.

6. Od jutra będziemy przyjmowali w biurze parafialnym rezerwacje intencji mszalnych na cały przyszły rok kalendarzowy.

7. Dzisiaj Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje przy Katedrze od 12:15 wielki festyn dla rodzin.

8.Koło Misyjne organizuje w sobotę, 8 czerwca pielgrzymkę – wycieczkę do Obry
i Wolsztyna. Program do odbioru w zakrystii. Zapisy w biurze parafialnym.

9.Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kościele i wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii. Dzisiaj (po 9:30, 11:00, 12:15 i 18:30) studenci medycyny planujący wyjazd wolontariacki do Kenii będą zbierali ofiary do puszek.