Dzisiaj czcimy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszach świętych o (18:30)  9:30, 11:00, 12:15, 18:30 i 21:00 będziemy święcili samochody, rowery i motocykle.

Przy poświęceniu będzie można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom, których wspomaga nasza parafia. W całej Europie propaguje się tę formę pomocy misjonarzom: z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, w niektórych krajach kierowcy składają ofiarę w wysokości jednego grosza od przejechanego w ciągu roku kilometra, w innych równowartość jednego przeciętnego tankowania benzyny. Ofiary te są pomocą dla misjonarzy na utrzymanie ich środków transportu. W naszej parafii nikomu nie wyznaczamy wysokości ofiary. Święcąc samochody prosimy o Bożą Opiekę dla kierowców i ich pasażerów, o uniknięcie wypadku czy kradzieży. Nie można tego poświęcenia traktować magicznie. Jest ono jeszcze większym zobowiązaniem do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Łamanie przepisów drogowych jest grzechem, który może być także grzechem ciężkim. Przy poświęceniu każdy otrzyma małą pamiątkę.

2. W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny

- we wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy

- w czwartek święto św. Jakuba Apostoła

- w piątek wspomnienie świętych Anny i Joachima – rodziców matki Bożej

- nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele o godz. 20:30. Jutrznia w dni powszednie o godz.7:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

3. Zachęcamy wszystkich, by korzystali z sakramentu pokuty w soboty od 17:00 do 18:00. W niedziele spowiedź święta tylko w wyjątkowych sytuacjach.   

4. Zakończyliśmy parafialne półkolonie dla dzieci naszej parafii. Dziękujemy paniom, które prowadziły półkolonie. Dziękujemy ofiarodawcom i sponsorom: Caritas Archidiecezji i i Radzie Osiedla Wilda za finansowe wsparcie tej akcji.

5. Przypominamy, że w lipcu nie ma w naszym kościele w niedziele Mszy Świętej o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę w naszej parafii niedziela misyjna. Kazania będą głosili Ojcowie Oblaci. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary na misje, nabyć kalendarze i pamiątki misyjne.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe na utrzymanie naszej parafii.

  • Msze Święte
  • KONTAKT
  • Spowiedź

Msze święte i nabożeństwa

w niedziele i święta:
8.00 9.30 11.00 12.15 17.00 18:30 21:00
11.00 Msza Św. rodzinna
16.30 Nieszpory (w roku szkolnym)
16.00 Gorzkie żale (Wielki Post)
17.00: Msza św. trydencka
18.30: Msza św. dla młodzieży.
Msze św. w tygodniu:

Czytaj więcej

Parafia Maryi Królowej w Poznaniu

Biuro parafialne CZYNNE:
pon.-pt. godz. 9.00-11.00
godz. 16.00 - 18.00 (dyżur księdza)
w lipcu tylko od 16.00 - 18.00
ul. Rynek Wildecki 4
61-558 Poznań
tel: (+48) 61 8331590
mail: parmwild (małpka) archpoznan.pl

Czytaj więcej

Spowiedź sakrament pokuty

codziennie w czasie
każdej Mszy świętej i od 11.30
czwartek 17.00-18.00
soboty - od godz. 17.00- 18.00
i po wcześniejszym umówieniu.
Jak się dobrze przygotować do spowiedzi?
Jak zrobić dobry rachunek sumienia?
Link poniżej.

Czytaj więcej

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem