We wtorek 13 sierpnia, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo różańcowe na godz. 19:30. Będziemy się modlili zgodnie z intencjami wskazanymi przez Maryję świętym dzieciom z Fatimy: za Ojca Świętego, o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, a także za naszą Ojczyznę i naszą parafię.

2. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte będą o: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00 (w języku łacińskim, w dawnym rycie), 18:30 i 21:00. Jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy Świętej. W czasie każdej Mszy świętej święcenie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można otrzymać przed kościołem, ofiary złożone przy ich odbiorze przeznaczymy na fundusz zakupu kwiatów do naszego kościoła.

- w środę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego – kapłana, męczennika

- w sobotę wspomnienie św. Jacka

3. W przygotowaniu do uroczystości Wniebowzięcia NMP prosimy panie i dziewczyny o pomoc w wiązaniu bukiecików zbóż i suszonych kwiatów. Zapraszamy do domu parafialnego we wtorek od 16:00 i w środę od 9:00.

4. Dzisiaj i w kolejne niedziele sierpnia Msza Święta w języku łacińskim, w dawnym rycie o godz. 17:00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele w każdą sobotę od 17:00 – 18:00.

5. W przyszła niedzielę w naszym kościele niezwykła uroczystość. W czasie Mszy Świętej o 12:15, nasza parafianka s. Kinga Łysów złoży wieczyste śluby zakonne w Zgromadzeniu Misjonarek Chrystusa Króla. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. bp Grzegorz Balcerek. Zapraszamy do udziału, módlmy się za s. Kingę i o nowe powołania zakonne z naszej parafii.

6. W sierpniu zachęcamy do włączenia się w dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych jako wyrazu troski o trzeźwość naszego narodu i pokuty za grzechy pijaństwa.

7.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje parafialne. 15 sierpnia składka ze Mszy Świętych będzie na KUL i szkoły katolickie, a po Mszach Świętych składka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Poznańskiej.