Bardzo zapraszamy dzisiaj i w kolejne niedziele na uroczyste nieszpory o 16:30. Jutro przypada wspomnienie św. Błażeja, męczennika, patrona chorujących na gardło. Po Mszach Świętych specjalne błogosławieństwo św. Błażeja.

2. Za siedem miesięcy, 8 września, nasz kościół nawiedzi kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy w najbliższą sobotę, 8 lutego na mszę Świętą o 12:00. To będzie kolejny krok w przygotowaniu do tej uroczystości. Wywieśmy w tym dniu flagi maryjne w oknach naszych mieszkań. Flagę z drzewcem w cenie 18 zł. można nabyć w zakrystii. Tak bardzo cieszymy się na nawiedzenie Matki Bożej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:
- spowiedź święta w piątek: dla dzieci i dla młodzieży od 17:00 do 18:30; co 20 minut będzie rozdzielana Komunia Święta. Msza Święta dla dzieci i młodzieży o 18:30.
- odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi, także zgłoszonych w czasie kolędy
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy Świętej do 21:00

4. Spotkania grup duszpasterskich:
- parafialne duszpasterstwo akademickie zaprasza studentów w poniedziałek na 19:30
- Klub Seniora zaprasza w środę o 10:00

5. Zakończyliśmy kolędę. Dzięki ofiarnej pracy księży objęliśmy nią całą parafię. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kolędę za życzliwość i złożone ofiary. Zachęcamy do lektury książeczek Wielka Tajemnica wiary i Z Maryją w nowe czasy. Jeżeli ktoś z parafian nie zdołał przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, a chciałby otrzymać błogosławieństwo i spotkać się w swoim domu z księdzem, prosimy o zgłoszenie zaraz po Mszy Świętej w zakrystii.

6. Koło Misyjne organizuje zbiórkę prześcieradeł nowych i używanych, które zostaną przesłana na misje do Afryki. Dary będzie można składać w domu parafialnym we wtorek i środę od 10:00 do 12:00 i od 16:00 do 18:00.

7. Nasze parafialne przedszkole św. Aniołów Stróżów organizuje koncert charytatywny 21 lutego o 18:00. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na rozwój przedszkola i założenie żłobka parafialnego. Bilety – cegiełki do nabycie w przedszkolu od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Więcej informacji na plakatach.

8. Dzisiaj po Mszach Świętych składka na klasztory kontemplacyjne. W naszej archidiecezji są to Siostry Karmelitanki w Poznaniu i Siostry Klaryski w Pniewach. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu składka ze Mszy Świętych będzie na wykupienie pomieszczeń, w których urządzimy żłobek parafialny, klub seniora i przedszkole. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom!