1.W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Dariusz Dąbrowski, filipin z Świętej Góry. Będzie to kolejny krok w naszych misjach parafialnych poprzedzających nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Program jest na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
Zapraszamy do udziału. Módlmy się o owocny przebieg rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.
 
2. Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. W czwartek zapraszamy o 18:00 na adorację w intencji kapłanów i nowych powołań.
 
3. W tym tygodniu w liturgii:
- zapraszamy na nieszpory o godz. 16:30, dzisiaj i w przyszłą niedzielę
- w sobotę przypada święto Katedry św. Piotra
 
4. Spotkania grup duszpasterskich:
- Klub Seniora zaprasza w środę na godz. 10:00
- oaza dla dorosłych w środę o 19:30
- zbiórka dla ministrantów będzie w sobotę o 9:00
- młodzież, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania 5 marca, ma spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 18:30
 
5. Nasze parafialne przedszkole św. Aniołów Stróżów organizuje koncert charytatywny w piątek, 21 lutego o 18:00. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na rozwój przedszkola i założenie żłobka parafialnego. Bilety – cegiełki do nabycie w domu parafialnym po Mszach Świętych o 9:30, 11:00, 12:15, 17:00 i 18:30. Więcej informacji na plakatach.
 
6 .Rodziców nowonarodzonych dzieci prosimy, by nie odkładali terminu chrztu. Dziecko należy ochrzcić najdalej miesiąc po narodzeniu. Przed chrztem obowiązują trzy katechezy, dwie z nich można odbyć jeszcze przed narodzeniem dziecka. Informacje w biurze parafialnym.
 
7. W przyszłą niedzielę o 19:20 w naszym kościele koncert muzyki organowej w wykonaniu p. Michała Wachowiaka.
 
8. Dnia 7 czerwca planowana jest w Warszawie beatyfikacja sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Jako parafia nie będziemy organizowali zbiorowego wyjazdu, ale istnieje możliwość zamawiania wejściówek na tę uroczystość. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym do 7 marca.
 
Oświadczenie w związku z przyjęciem tzw. Europejskiej Karty Równości,  Poznań, dnia 14 lutego 2020 roku
 

W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo rodzin, dzieci i młodzieży oraz w trosce o dobro przyszłych pokoleń i rozwój naszego regionu wyrażam głęboki niepokój w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości.

W świetle opinii wielu poznańskich rodzin, organizacji pozarządowych oraz ekspertów w poważny sposób ingeruje ona w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Takim słowom jak rodzina, równość i tolerancja, nadaje nowe, zideologizowane znaczenie, kwestionując w ten sposób fundamentalną rolę rodziny dla życia społecznego i ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój. Stanowi ideologiczną ingerencję w rozwój ekonomiczny przedsiębiorstw i może być zagrożeniem dla wolności gospodarczej, ponieważ promocja zatrudniania pracowników z powodów innych niż kwalifikacje zawodowe stoi w sprzeczności z praktyką efektywnego zarządzania. Dokument ten – poza godną pochwały wrażliwością na kwestię nierówności kobiet i mężczyzn w życiu publicznym – praktycznie stwarza okazję do promowania ideologii gender, a papież Franciszek uznaję tę ideologię za jeden z głównych przejawów zła we współczesnym świecie.

Niepokój budzi także fakt, iż dokument, który ma regulować wszystkie obszary aktywności miasta, został przyjęty bez wystarczających konsultacji społecznych i bez uwzględnienia głosu sprzeciwu tysięcy mieszkańców Poznania. Proszę wiernych Archidiecezji Poznańskiej o modlitwę w intencji naszego Miasta oraz wszystkich sprawujących władzę, aby ich działania nie prowadziły do kwestionowania Prawa Bożego.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

 
  • Msze Święte
  • KONTAKT
  • Spowiedź

Msze święte i nabożeństwa

w niedziele i święta:
8.00 9.30 11.00 12.15 17.00 18:30 21:00
11.00 Msza Św. rodzinna
16.30 Nieszpory (w roku szkolnym)
16.00 Gorzkie żale (Wielki Post)
17.00: Msza św. trydencka
18.30: Msza św. dla młodzieży.
Msze św. w tygodniu:

Czytaj więcej

Parafia Maryi Królowej w Poznaniu

Biuro parafialne CZYNNE:
pon.-pt. godz. 9.00-11.00
godz. 16.00 - 18.00 (dyżur księdza)
w lipcu tylko od 16.00 - 18.00
ul. Rynek Wildecki 4
61-558 Poznań
tel: (+48) 61 8331590
mail: parmwild (małpka) archpoznan.pl

Czytaj więcej

Spowiedź sakrament pokuty

codziennie w czasie
każdej Mszy świętej i od 11.30
czwartek 17.00-18.00
soboty - od godz. 17.00- 18.00
i po wcześniejszym umówieniu.
Jak się dobrze przygotować do spowiedzi?
Jak zrobić dobry rachunek sumienia?
Link poniżej.

Czytaj więcej

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem