Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Są one kolejnym ważnym etapem w dziewięciomiesięcznym przygotowaniu do nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

Nauki rekolekcyjne będą jutro i we wtorek w czasie Mszy Świętych o 12:00 i 18:30. Nabożeństwo różańcowe o 11:30 i 18:00. Młodzież studiującą i pracującą, oraz tych, którzy nie mogą być w kościele wcześniej, zapraszamy na Msze Święte z nauką w poniedziałek i wtorek o 20:00.  Zakończenie rekolekcji w środę.

2. W środę Popielec. Msze Święte w naszym kościele będą o 7:00, 8:00, 10:00 dla matek z małymi dziećmi, 12:00, 17:00 dla dzieci, 18:30 i o 21:00.

3. Wielki Post to czas umartwienia. W Środę Popielcową obowiązuje post od mięsa wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze posiłki, obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 60. W całym wielkim poście katolicy nie biorą udziału w zabawach tanecznych. Od tych postów nie ma żadnej dyspensy.

4. Wielki Post, to czas gorliwszej modlitwy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: – Drogi Krzyżowe w piątek: dla starszych o 8:30; dla dzieci z przedszkoli o 10:00; szkół podstawowych o 17:00; dla ogółu parafian o 18:00, dla młodzieży o 19:30;
– Gorzkie Żale w kolejne niedziele o 16:00 i 19:20.

5. Wielki Post, to czas gorliwszej praktyki uczynków miłosierdzia. W Środę Pielcową po Mszach Świętych składka do puszek na Archidiecezjalną Caritas.

6. Ksiądz Proboszcz przygotował list do Parafian na Wielki Post. Będzie w najbliższych dniach dostarczony do domów.

7. Młodzież, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania 5 marca, ma spotkanie  z ks. wik. Sławomirem dzisiaj po Mszy Świętej o 18:30. Dla rodziców tej młodzieży będzie spotkanie w czwartek, o 19:00 w kościele.

Młodzież klas siódmych, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania, a także starszą młodzież, jeszcze nie bierzmowaną zapraszamy na zapis w sobotę, 7 marca od 14 do 16. Do zapisu młodzi przychodzą z ojcem lub matką.

8. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do domu parafialnego, we wtorek, w ostatni dzień karnawału na zabawę. Początek o 17:30.

9. Koło Misyjne zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 17:00.

10. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w środę, 18 marca. Zapisy w biurze parafialnym.

12.Dzisiaj po Mszy Świętej o 18:30, w naszym kościele koncert muzyki organowej w wykonaniu naszego organisty Michała Wachowiaka. Zapraszamy.

13.Nasze parafialne przedszkole św. Aniołów Stróżów od marca rozpoczyna zapisy dzieci na przyszły rok szkolny. Karty zgłoszenia można otrzymać w przedszkolu lub znaleźć na stronie internetowej. W sobotę, 7 marca, przedszkole organizuje drzwi otwarte. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.