W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych informujemy, że w naszym kościele mogą przebywać 93 osoby. Wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą, w każdą niedzielę o 15:00, w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 W naszym kościele w czasie niedzielnych Mszy Świętych o 8:00 i 9:30 zwykle jest mniej osób niż 90. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych w dni powszednie.

Od przyszłej niedzieli będziemy transmitowali Mszę Święta o 12:15. Wprowadzamy wystawienie Najświętszego Sakramentu po nabożeństwach różańcowych do 21:00. Będzie wtedy także okazja do spowiedzi świętej.

Bardzo zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Nie odkładajmy nawrócenia! Prosimy o nie spowiadanie się w czasie niedzielnej Eucharystii. Spowiedź święta w niedziele będzie tylko do rozpoczęcia Ewangelii. Nie odkładajmy nawrócenia! Módlmy się o ustanie epidemii, o prawną ochronę życia nienarodzonych, o pokój na świecie. W czwartki intencją wieczornej adoracji będzie modlitwa za kapłanów i nowe powołania. 

Ksiądz Arcybiskup udzielił wszystkim wiernym na czas obowiązywania tzw. „czerwonej strefy” dyspensy od obowiązku udziału we Mszy Świętej. To znaczy, że jej opuszczenie nie jest grzechem.

W najbliższych dwóch tygodniach wprowadzamy wystawienie Najświętszego Sakramentu po nabożeństwach różańcowych do 21:00. 

W tym tygodniu w liturgii:
- nieszpory dzisiaj o 16:30
- we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego
- w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II
- w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość rocznicy poświecenia naszego kościoła parafialnego. Po Mszy Świętej o 12:15 błogosławieństwo eucharystyczne

W październiku zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: od poniedziałku do piątku dla ogółu parafian po Mszy św. wieczornej; dla dzieci o 17:30; w soboty jedno nabożeństwo o 17:50. Bardzo zachęcamy także do codziennego odmawiania różańca jako wieczornej modlitwy rodzin, czy samotnych sąsiadów.

Spotkania grup duszpasterskich:
- Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w poniedziałek na 19.30
- Krąg biblijny w poniedziałki, po wieczornej Mszy Świętej

Rodziców dzieci przed I Komunią Świętą zapraszamy na Mszę Świętą z poświeceniem książeczki komunijnej w najbliższą sobotę o 15:30 i 16:30.

Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje parafialne i na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii. Każde wsparcie w trudnej sytuacji jest wielką pomocą dla parafii.

Trwają bardzo intensywne prace w pomieszczeniach przyszłego żłobka i przedszkola. Dzieła te planujemy uruchomić 1 grudnia. Zapisu do nowej grupy przedszkolnej i do żłobka przyjmuje przedszkole.

Po błogosławieństwie zaśpiewamy Suplikacje – Święty Boże na intencję oddalenia epidemii, groźby wojny i innych klęsk.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem