W czasie ograniczeń związanych z epidemią prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Dodatkowe Msze Święte: dla dzieci przed I Komunią Świętą w sobotę  o 16:00, dla Domowego Kościoła w sobotę o 19:30, w niedzielę o 15:00 w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

Transmisje Mszy Świętych przez parafialny Facebook dzisiaj: o 11:00, 12:15 i 15:00. Bardzo zachęcamy, by przychodzić do kościoła. Jeśli ktoś nie zdoła być na Mszy Świętej w niedzielę, zapraszamy na nią w dni
powszednie.

Naszą bronią i źródłem pokoju wewnętrznego jest modlitwa. Pragniemy kontynuować modlitwę różańcową o ustanie epidemii i za Ojczyznę. Zapraszamy do kościoła od poniedziałku do piątku. Po wieczornej Mszy Świętej różaniec i adoracja w ciszy do 20:00. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach, w rodzinach.

Okazja do sakramentu pokuty od poniedziałku do piątku w czasie wieczornych adoracji i w sobotę od 17:00 do 18:00.

Dzisiaj święcimy opłatki. Niestety z powodu epidemii nie będziemy w tym roku ich roznosili po domach parafian. Będzie je można odbierać od przyszłej niedzieli po Mszach Świętych i w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Będą też do nabycia wigilijne świece Caritas.

W tym tygodniu w liturgii:
- uroczyste nieszpory dzisiaj o 16:30
- w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Chrystusa, na Święta Bożego Narodzenia. Homilie w czasie sobotnich Mszy Świętych o 19:30 dla rodzin, będzie głosił ks. wik. Marcin. Ich temat: Eucharystia buduje małżeństwo i rodzinę

Bóg zapłać za składane w naszym kościele i wpłacane na konto bankowe ofiary na utrzymanie parafii. W obecnej bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej parafii spowodowanej małą liczbą uczestniczących w Mszach Świętych, każde wsparcie jest pomocą dla parafii. Numer konta bankowego: 30 1020 4027 0000 1302 0970 9249. W minioną niedzielę po Mszach Świętych na prowadzonych przez Caritas Archidiecezji jadłodajni dla ubogich zebraliśmy 3 050 zł! Za wielką hojność niech Bóg wynagrodzi!

Po błogosławieństwie na intencję pokoju i oddalenia epidemii zaśpiewamy Suplikacje. Wszystkim życzymy pokoju serca, niech Bóg zachowa nas w zdrowiu!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem