Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Mszach Świętych roratnich. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o 6:05. W soboty Roraty będą w dawnym rycie, w języku łacińskim. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu śpiewamy od 5:45. W poniedziałki i  wtorki śpiewać będziemy Akatyst o NMP. Nabożeństwa roratnie dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o 17:30.

 Zachęcamy wszystkich do udziału w Mszach Świętych niedzielnych. By mogło uczestniczyć w nich więcej parafian, wprowadziliśmy dodatkowe: w sobotę o 16:00 dla dzieci komunijnych i o 19:30 dla rodzin. W czasie tych wieczornych cykl kazań: Eucharystia buduje małżeństwo i rodzinę. W niedziele dodatkowa Msza Święta o 15:00. Transmitujemy przez parafialny Facebook Msze Święte o 11:00, 12:15 i 15:00. Na stronie internetowej zamieszczone są kazania z naszego kościoła z minionych niedziel.  

Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do indywidualnego jej odprawiania. Do pobrania tutaj. Polega ona na odmówieniu dodatkowej wybranej przez siebie modlitwy do Matki Bożej i podjęciu umartwienia ducha lub ciała. Módlmy się w tej nowennie o naszą czystość, za młodzież i dzieci. 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: 

- spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 17:00 do 18:30 

- w czwartek adoracja za kapłanów i o nowe powołania po Mszy Świętej o 18:30 

- odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Będzie to okazja do adwentowej spowiedzi i Komunii Świętej. Obok chorych, których odwiedzamy w każdym miesiącu, chętnie odwiedzimy także tych, którzy rzadziej przyjmują kapłana i wszystkich, którzy o własnych siłach nie mogą przyjść do kościoła. Dodatkowe zgłoszenia chorych do wtorku w biurze parafialnym 

- w sobotę pierwszą w miesiącu od 11:00 i od 17:00 do 18:00 okazja do spowiedzi świętej. O 11:30 nabożeństwo różańcowe. O 12:00 Msza Święta z medytację różańcową 

- spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o 12:00.

Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy na katechezę z ks. Proboszczem w środę o 8:30 lub o 19:30. Oba spotkania będą w kościele. W sobotę dla dzieci komunijnych i ich rodziców Msza Święta o godz. 16:00. 

Opłatki można otrzymywać od poniedziałku w biurze parafialnym w godzinach urzędowania i w każdą niedzielę Adwentu po Mszach Świętych. Rozprowadzamy także wigilijne świece Caritas – cena 7 i 15,50 zł. Zachowajmy wymagany dystans!

Bóg zapłać za składane w naszym kościele i wpłacane na konto bankowe ofiary na utrzymanie parafii. W obecnej bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej spowodowanej małą liczbą uczestniczących w Mszach Świętych, każde wsparcie jest pomocą dla parafii. Numer konta bankowego jest podany na stronie internetowej, także w ramach ogłoszeń: 30 1020 4027 0000 1302 0970 9249. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych składka do puszek na pomoc Kościołowi w krajach byłego Związku Radzieckiego

Do nabycia: Idziemy – cena 3 zł. 

Po błogosławieństwie na intencję pokoju i oddalenia epidemii zaśpiewamy Suplikacje. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Adwentu, niech Bóg zachowa nas w zdrowiu!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem