W okresie epidemii odprawiamy dodatkowe Msze Święte: w sobotę o 16:00 dla dzieci przed I komunią Świętą, o 19:30 dla rodzin; w niedzielę o 15:00. Transmisje Mszy Świętych w niedziele o 11:00, o 12:15 i 15:00. Tych, którzy nie zdołają wejść do kościoła w niedziele, zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w dni powszednie. Przestrzegajmy przepisy sanitarne!

 

Zachęcamy parafian do udziału w adwentowych Mszach Świętych o Matce Bożej. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o 6:05. Godzinki
o Niepokalanym Poczęciu śpiewamy od 5:45. W poniedziałki i wtorki śpiewamy  Akatyst ku czci NMP. Dodatkowe nabożeństwa roratnie dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17:30. 

Bardzo zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele
w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Przewidujemy spowiedź świętą we wtorek 22.12, z udziałem zaproszonych księży, choć nie przez cały dzień. 

W tym tygodniu w liturgii: - nieszpory dzisiaj o 16:30; - we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Święte będą w naszym kościele o 6:05, 8:00, 12:00, 17:30 dla dzieci, 18:30 i o 19:30 w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego - w sobotę wspomnienie N.M.P. z Guadalupe

W czwartek zmarła śp. Elżbieta Wyczałek, matka pochodzącego z naszej parafii ks. Mikołaja Wyczałka, salezjanina. Msza Święta pogrzebowa w środę o 11:00. Mogą w niej uczestniczyć 43 osoby – najbliższa rodzina. Pogrzeb o 13:00 na cmentarzu przy ul. Bluszczowej.  Tam może być więcej osób. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

Bóg zapłać za wszelkie finansowe wsparcie parafii, za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe. Każda ofiara w trudnym czasie się liczy, każda jest pomocą. Numer konta bankowego jest podany na stronie internetowej, także w ramach ogłoszeń: 30 1020 4027 0000 1302 0970 9249. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach Świętych dodatkowa składka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie, w krajach byłego ZSRR. W przyszłą niedziele składka ze Mszy Świętych będzie na utworzenie żłobka i rozszerzenie przedszkola parafialnego. 

Komunikat Parafialnego Zespołu Caritas: W okresie epidemii nie możemy zorganizować zbiórki żywności w takiej formie, jak to czyniliśmy dotychczas. Pragniemy pomóc samotnym, naszym najuboższym parafianom. Ofiary na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego. 

Do nabycia: Idziemy – cena 3 zł., Mały Przewodnik. W domu parafialnym można otrzymać wigilijne świece Caritas w cenie 7 i 15,50 zł. i opłatki wigilijne. Zachowajmy wymagany dystans!

Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą  w sprawie wypowiedzenia przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej. Zachęcamy do złożenia podpisu. 

 Po błogosławieństwie na intencję pokoju i oddalenia epidemii zaśpiewamy Suplikacje. Wszystkim życzymy szczególnej opieki Maryi, Niepokalanej Matki i dobrego przeżycia dalszych dni

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem