Dzisiaj transmisja Mszy Świętych przez parafialny Facebook o 11:00, 12:15 i 15:00.

 

W środę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę, także o 15:00. Składka będzie przeznaczona na fundusz misyjny. Przed każdą Mszą Świętą będziemy rozprowadzać kadzidło, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na pomoc misjonarzom, których wspiera nasza parafia.

Niestety, z powodu epidemii nie może być w tym roku kolędy w tradycyjnej formie. Do domów które przyjmują kolędę, rozesłaliśmy kopertę z książeczką kolędową i nowym numerem Maryjnej Wspólnoty, naszego parafialnego pisma. Prosimy sprawdzić w skrzynkach na listy. Jeśli ktoś w latach minionych księdza nie przyjmował lub niedawno zamieszkał na terenie naszej parafii, książeczkę będzie można otrzymać za tydzień. W przyszłą niedzielę, prosimy do kościoła zabrać słoiczek z wodą. W czasie każdej Mszy Świętej będziemy święcili tę wodę, którą każdy sam pokropi swoje mieszkanie. Będzie też specjalne kazanie i modlitwa błogosławienia mieszkań.

Chórek dziecięcy zaprasza we wtorek o 16:00 na rodzinny koncert kolęd. Będzie on także transmitowany z naszego kościoła.

Nie będzie w naszym kościele Mszy Świętych w dni powszednia o 8:00. Kiedy skończą się ograniczenia w ilości wiernych na Mszach Świętych, nie będzie też Mszy Świętych o 8:00 w niedziele i święta. W minionym roku zmarło 34 księży naszej poznańskiej archidiecezji, wśród nich także młodzi. Jeśli Bóg pozwoli zostanie wyświęconych w maju tylko 5 nowych kapłanów. W marcu zmarł nasz emeryt ks. Zenon Patelski. Musimy się liczyć z tym, że w naszej parafii będzie tylko jeden wikariusz. Módlmy się o nowe powołania i szanujmy kapłaństwo.    

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Chrystusa. Jest to druga niedziela miesiąca, składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne – urządzenie żłobka i rozszerzenie przedszkola parafialnego. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary w kościele i wpłacają je na konto parafialne. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem