W ramach przygotowania nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii chcemy od środy 29 września, przez cały październik modlić się na różańcu.
Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w soboty o 11:30 i w niedziele o 8:45. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do odprawienia indywidualnie 33 dniowych rekolekcji osobistego oddania Jezusowi przez Maryję.
Po Mszy Świętej będzie można zabrać ulotkę informującą o sposobie odbywania takich rekolekcji przez internet, odpowiednie książki i płytę z nagranymi rekolekcjami.

W tym tygodniu w liturgii:

- nieszpory dzisiaj o 16:30.

- w środę święto św. Michała Archanioła, którego pomnik jest przy naszym kościele. Po Mszy Świętej o 18:30 odmówimy modlitwę poświęcenia naszej parafii temu wielkiemu Świętemu.

- w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów – patronalne święto naszego parafialnego żłobka i przedszkola

Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu. O 11:30 nabożeństwo różańcowe.
O 12:00 Msza Święta wotywna o Matce Bożej połączona z piętnastominutową medytacją nad tajemnicami różańcowymi. Zachęcamy do przeżycia tego dnia w duchu zadośćuczynienia za grzechy popełniane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

- spowiedź święta: dla dzieci i dla młodzieży w piątek od 16:30 do 17:30. Bardzo prosimy rodziców, by przypilnowali spowiedzi swoich dzieci. O 17:30 dodatkowa Msza Święta Pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź święta dla ogółu parafian w naszym kościele w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Nie powinno spowiadać się w czasie eucharystii niedzielnych. Dodatkowa spowiedź w najbliższą sobotę od 11:00 do 12:00.

- adoracja w intencji kapłanów i nowych powołań w czwartek po Mszy Świętej do 21:00

- odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi

Spotkania grup duszpasterskich:

- Klub Seniora zaprasza w środę na 10:00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń

- spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o 12:00

- młodzież, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania, a jeszcze nie dokonała zapisu, prosimy o kontakt z ks. wik. Rafałem

- rozpoczęło się przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci i ich rodziców

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kalisza sanktuarium św. Józefa i Jasną Górę w sobotę i niedzielę 16/17.10. Zapisy i informacje  w biurze parafialnym.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe parafii. Niech Bóg wynagrodzi każdą ofiarę.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA 16 – 17.10 do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i na Jasna Górę.

Pragniemy zaprosić Maryję na nawiedzenie naszej parafii, które przeżyjemy 10/11 grudnia 2021

Wyjazd z Poznania – sobota 16.10, o 7:30 z ul. Przemysłowej.

Kalisz – godz. 10:00 Msza Święta, okazja do indywidualnej modlitwy, zwiedzania Sanktuarium.

Wyjazd z Kalisza godz. 11:50.

Postój w zajeździe Czarmuszka. Możliwość zjedzenia obiadu, względnie własnego posiłku.

Częstochowa – przyjazd około 15:30, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Pokoje do wyboru: trzy i dwuosobowe.

O 16:30 Droga Krzyżowa na Wałach. Udział w Apelu o 21:00.

W niedzielę udział we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej o 8:00.

Wyjazd z Częstochowy – niedziela 20.10, godz. 11:00.

Postój na obiad (we własnym zakresie). Przyjazd do Poznania około 16:00.

Koszt od osoby: autobus i ubezpieczenie 65 zł, obiad 20 zł

(można z niego zrezygnować), koszt noclegu zależy od wyboru pokoju: 2 lub 3 osobowego.