Za niecały miesiąc, w piątek 10 grudnia, ok. 18:00, przybędzie do naszego kościoła Jasnogórski Obraz Nawiedzenia. Chcemy najgodniej powitać Matkę Bożą i owocnie przeżyć Jej obecność w naszej parafii. Przygotowujemy się od dawna do tej uroczystości. Od niedzieli 5 grudnia, będą w naszym kościele rekolekcje. W bliskim czasie przedstawimy dokładny plan Nawiedzenia Maryjnego. Już teraz zastanówmy się nad osobistymi, duchowymi postanowieniami – darami dla Matki Bożej.

Zdobądźmy się na pojednanie w rodzinach, przystąpmy do głębszej spowiedzi świętej. Prośmy o pomoc św. Józefa, który jako pierwszy przyjął do siebie Maryję, by nawiedzenie mogło się odbyć i by przyniosło dobre owoce duchowe.

Z całego serca dziękujemy o. Wojciechowi Surówce, dominikanowi, za głoszone dzisiaj słowo Boże, za świadectwo miłości do Maryi.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienia naszych świętych rodaków: w czwartek bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, patronkę czystości młodzieży;
w sobotę św. Rafała Kalinowskiego zakonnika. Nieszpory dzisiaj o 16:30.

Za tydzień ostatnia przed adwentem niedziela roku kościelnego – uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszach Świętych będziemy święcili opłatki wigilijne.

Wymienianki za zmarłych od poniedziałku do soboty o 18:00.

W czwartek po wieczornej Mszy Świętej będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na jej początek odmówimy różaniec na intencję Ojczyzny, o ustanie epidemii, o świętość kapłanów. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach,  w rodzinach.

Bardzo zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele  w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Nie powinno się łączyć spowiedzi z Mszą Świętą niedzielną.

Grupy duszpasterskie:

- Klub Seniora zaprasza na spotkanie w środę, o 10:00

- Parafialne przedszkole zaprasza w czwartek o 19.00 na pogadankę  pedagogiczną - temat:  Budowanie autorytetu rodziców i nauczycieli

- Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych na próby w każdy piątek o 19:15

- Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie w sobotę o 10:00

Bóg zapłać za składane w naszym kościele i wpłacane na konto bankowe ofiary na utrzymanie parafii. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na spłatę długu za wykupienie pomieszczeń, w których urządziliśmy żłobek, nowy oddział przedszkola i klub seniora. Dzięki temu wsparciu może działać nasza Parafia. Dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary na utrzymanie naszego Seminarium.