Po uroczystości Bożego Ciała dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili procesję naszej parafii. Dziękujemy za liczny udział w procesji, za przygotowanie i rozbiórkę ołtarzy. Dziękujemy służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym. Dziękujemy za przyniesienie kwiatków i dziewczynkom, które je sypały w czasie procesji.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze Święte jutro, we wtorek i środę o 18:30 o Najświętszej Eucharystii, po nich procesja wokół  kościoła. Zakończenie oktawy w kościele Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej o 18:00. Zachęcamy do udziału. Dzisiaj nieszpory o 20:30.

W tym tygodniu w liturgii:
- we wtorek wspomnienie św. Antoniego, patrona dzieł Caritas naszej parafii. We wtorek też kolejny dzień fatimski. Różaniec odmówimy o 18:00
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele na Jeżycach o 19:00 Msza Święta i po niej procesja na pl. A. Mickiewicza i akt poświęcenia Sercu Jezusa. Zapraszamy wszystkich do udziału. Jakie to ważne, byśmy jak najliczniej wzięli udział w tym nabożeństwie. Uroczystość Serca Jezusa znosi piątkowy post
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00. Zapraszamy.

Bardzo zachęcamy do udziału w marszu dla życia w przyszła niedzielę, początek o 15:00 przy kościele Ojców Dominikanów
Zbliżają się wakacje. Wyjeżdżających na nie prosimy by nie zapominali o godności chrześcijańskiej, o udziale w niedzielnej Mszy Świętej. W Internecie można znaleźć godziny i miejsca odprawiania Eucharystii w całej Polsce i różnych krajach świata. Dla wierzących chrześcijan nie m wakacji od Pana Boga.
Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe. Dzisiaj po Mszy Świętej składka do puszek na  KUL i szkoły katolickie.

SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO PRZED CZERWCOWYM ARCHIDIECEZJALNYM MARSZEM DLA ŻYCIA

Umiłowani Archidiecezjanie, Kapłani, Osoby życia konsekrowanego i wszyscy ludzie dobrej woli!

Życie ludzkie jest wartością uniwersalną i niepodważalną. Kościół od samego początku swojej pasterskiej działalności niesie przesłanie Dobrej Nowiny i z mocą podkreśla, że każde życie ludzkie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy człowiek ma niezbywalne prawo do godnego życia, przyjścia na świat, rozwoju i poszerzania swoich horyzontów.

Jako wierzący musimy nieustannie powtarzać za piątym przykazaniem Dekalogu: nie zabijaj, nie dla aborcji, nie dla eutanazji.

Od kilku lat przez Poznań przechodzi marsz dla życia. Jest to wydarzenie, które gromadzi ludzi różnego wieku, wykształcenia i zamieszkania. Często całe rodziny gromadzą się, aby zjednoczyć się wokół idei obrony i poszanowania każdego życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz podziękować Panu Bogu za dar życia, rodzin i za Jego błogosławieństwo.

W niedzielę, dnia 18 czerwca 2023 roku o godzinie 15.00 rozpocznie się przy kościele Ojców Dominikanów formowanie tegorocznego Marszu dla Życia, który przejdzie przed Katedrę Poznańską, z towarzyszeniem naszej wspólnej dziękczynnej modlitwy. Na Ostrowie Tumskim będzie piknik rodzinny. Podczas wspólnego świętowania nie zabraknie dobrej muzyki oraz atrakcji dla najmłodszych.

Chciałbym wszystkich na to wydarzenie zaprosić. Niech nikogo nie zabraknie. Swoje słowo zachęty kieruję do rodzin z dziećmi, uczniów i studentów, członków Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, seniorów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych. Niech każdy mieszkaniec naszej Archidiecezji czuje się zaproszony.

Wydarzeniu towarzyszy również akcja „Pieluszka dla maluszka”. Jeśli ktokolwiek chciałby ofiarować pieluchy, które trafią do domów dziecka, domów samotnej matki oraz domów pomocy społecznej proszę o przekazanie swojego daru do parafii. Księży proboszczów zaś proszę o dostarczenie ich organizatorom.

Na koniec bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ciągu całego roku swoją modlitwą, postawą i świadectwem bronią życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański