Zaczęliśmy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są codziennie o godz. 20:30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny, samotnych na spotkania z Maryją, naszą Matką! Nieszpory dzisiaj i w kolejne niedziele maja o 20:10.

2. Najlepsza okazja do sakramentu pokuty w naszym kościele jest w każdą sobotę od 17:00 do 18:00.

3. W tym tygodniu w liturgii:
- w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
- w środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski

4. Rodziców nowonarodzonych dzieci prosimy usilnie, by nie odkładali terminu chrztu. Dziecko należy ochrzcić w ciągu miesiąca po narodzeniu. Przed chrztem obowiązują trzy katechezy dla rodziców i chrzestnych. Informacje o terminie katechez i chrztów można otrzymać w biurze parafialnym.

5. Spotkania grup duszpasterskich:
- krąg biblijny jutro, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić znajomość Pisma Świętego
- studentów zapraszamy jutro na 19:30
- oaza Ruch Światło-Życie zaprasza: dorosłych we wtorek na 19:30; dzieci z rodzicami w sobotę o 10:00
- Klub Seniora zaprasza w środę na 10:00
- zbiórka ministrantów w sobotę o 9:00

6. Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w maju zapraszamy na katechezę w środę o 8:30 lub o 19:30. Obecność rodziców obowiązkowa.

7. Z radością informujemy, że odbywający w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Amadeusz Fertig ma przyjąć święcenia kapłańskie. W myśl prawa kościelnego, każdy, kto wiedziałby o przeszkodach do przyjęcia przez niego sakramentu kapłaństwa, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym proboszcza parafii.

8. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy ofiarami składanymi w kościele i wpłacanymi na konto bankowe utrzymują parafię. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu składka ze Mszy Świętych będzie na dzieło utworzenia żłobka i rozszerzenia przedszkola parafialnego.